Düğün Günü Hikayesi

Dilimize düğün hikayesi ya da düğün günü hikayesi olarak geçmiş olan wedding story, son yıllarda yeni evlenen çiftler arasında hızla popülerlik kazanan bir çekim türüdür. Düğün hikayesi nedir diye sorduğumuzda direkt olarak biz düğün fotoğrafçıları bu cevabı verecektir. Stüdyo fotoğrafçıları hızla popülerleşen bu kavrama uzak kaldıklarından düğün günü hikayesi çekimlerini freelance ya da kurumsal olarak yapan şirketler ortaya çıkmaktadır. Biz de düğün günü hikayesi çeken firmaların başında geliyoruz. çorlu ve çevre ilçeler'de düğün hikayesi çekmiş bulunuyoruz. 

Bir düğün günü hikayesi neleri barındırır? Buna kesin ve tek bir cevap vermek gerçekten imkansız. Çünkü sizinle düğün fotoğrafçısı arasında kurulan diyalogdan tutun da başka bir sürü etmen bu durumu şekillendirebilir durumdadır. İlk olarak bir düğün günü hikayesi gelin ve damadın saç ve makyaj hazırlıklarıyla başlar. Kız alma töreni ve dış mekan fotoğraf çekiminin video görüntülerinin alınmasıyla devam eder. İsteğe bağlı olarak bir düğün günü hikayesi filminde nikah ve düğünden de kareler ya da yaratıcı bir şekilde bu filmin içine başka şeyler de koymak pekala mümkündür. Bu tamamen düğün fotoğrafçısı olarak seçtiğiniz kişinin yaratıcılığına ve sizin kendinizi ne kadar iyi anlatıp anlatamadığınıza bağlı olarak değişecektir.  O yüzden kendi tarzınıza en yakın fotoğrafçıyla çalışmak tercih sebebiniz olmalıdır. Düğün günü hikayesi çekimleri aynı zamanda yorucudur ancak son derece de eğlencelidir. Yıllar sonra düğün albümleri raflarda kalır, ama düğün günü hikayesi filmleri tek bir tuşla izleyebileceğiniz kıvamda örneklerdir. Çocuklarınızla yirmi yıl sonra bile izleyebilirsiniz.

Düğün günü hikayesi çekimleri şakaya gelmez. Bir fotoğraf karesi düzeltilebilir ama bir saniyelik görüntünün 24 tane fotoğraftan meydana geldiğini düşünürsek, teknik olarak videonun düzenlenmesi çok daha zordur. O yüzden düğün fotoğrafçısı olan kişinin film sanatına da aşina ve film eğitimi almış olması gerekmektedir. Kaydırma, focus, kamera bilgisi vs. gibi bilgilere sahip olmalıdır. Düğün günü hikayesi çekimleri için anlaştığınız firmaya mutlaka ve mutlaka sinema eğitimi alıp almadıklarını sorun. Bizden size daha sonra ah keşke böyle yapmasaydım dememeniz için küçük bir öneri.

Çorlu Düğün Fotoğrafçısı 2019 Kampanyalı Paketler