Bir Düğün Hikayesi Nasıl Olmalı?

Bir Düğün Hikayesi Nasıl Olmalı?

Düğün hikayesi gelin ve damadın düğün sabahında başlar ve düğün gecelerinin sonunda biter. Bir anlamda düğüne nasıl hazırlanıldığını, nasıl süreçlerden geçtiklerini, eğlenceli anlarını, nikah masasındaki heyecanlarını kaydeden bir belgeseldir. Bunu ister düğün fotoğrafı olarak kurgulayabilir ve fotoğrafla kaydetme yolunu seçebilirsiniz, isterseniz de hem fotoğraf hem de video ile kaydetme yolunu seçebilirsiniz. Düğün Hikayesi olarak bizim önerimiz gün boyu çekilen fotoğraflarınızın ve bir de düğün hikayesi filminizin olmasıdır. Çünkü ikisinin de anlatım olanakları birbirinden farklıdır.

Düğün hikayeleri genelde kuaförde ya da düğün sabahı çiftin evinde başlar. Kuaför ile devam eder. Gelinin ve damadın hazırlık süreci işlenir. Düğün fotoğrafçısı ve videographer ekibimiz tarafından en ince ayrıntılar dahi kaçırılmadan görüntülenir. Bu süreçte  Düğün Hikayesi olarak doğal bir metod izliyoruz. Poz verdirme, elini beline koy gibi cümleleri bizden çok duyamazsınız. Biz doğal çekilmiş fotoğraf karelerinin ve düğün filmlerinin daha iyi olduğuna inanıyoruz.

Daha sonra gelin alma ritüeliniz eğer hala devam ediyorsa bu çekilir, devamında nikah, ilk dans ve düğünden karelerle akıllardan çıkmayacak düğün hikayesi filminiz ve fotoğraf seriniz oluşmuş oluyor. Dış mekan fotoğraf çekimi aynı gün veya düğünden sonra daha rahat olacağınız bir günde de yapabilirsiniz. Bu konuda konsept sorumlusu arkadaşlarımız size detaylı bilgi verecektir.

Düğün hikayeniz oluşturulurken eğer film çekimi de istediyseniz burada şarkı seçimi çok önemli. Hızlı tempolu bir şarkı seçip görüntüler böyle çekildikten sonra yavaş bir şarkı seçerseniz görüntülerin montajı zorlaşacaktır. Bunu da sakın unutmayın, en başta önerilerimiz arasında.