Save The Date Tekirdağ Çorlu Lüleburgaz Kıyıköy

Save the date, Türkçe’de tarihi kaydet anlamına gelmektedir. Sizlerin de rahatlıkla anlayabileceği gibi save the dateçekimleri aslında orijinal birer davetiye ihtiyacından doğmuştur. Sosyal medyanın da etkisinin giderek arttığını düşünürsek klasik davetiyelerde sıkılan gelin ve damat doğal olarak save the date çekimlerine yönelmektedir. Ancak save the date çekimleri sadece davetiye olarak kullanılmaz. Bu fotoğraf çekimlerinin farklı amaçları da vardır.

  • Dış mekan fotoğraf çekimleri için çok vakit ayıramam diyen çiftler düğünden çok önce, henüz düğün telaşına kapılmadan bu çekimlere yönelmektedirler.
  • Düğün gecesinin başlangıcında save the date görsellerini kullanmak isteyen çiftlerimiz de bu çekimleri yaptırmaktadırlar.
  • Daha rahat bir giyim tarzı olan smart / casual şekilde, çok daha rahat yapılan fotoğraf çekimleri olduğu için oldukça rahattır.
  • Misafirleri davet etmek için basılı davetiyelerde veya internet üzerinden e-davetiye olarak kullanmak için save the date çekimleri muhteşem bir güzellik katmaktadır.
  • Dış çekimler sırasında daha da rahat oluruz, düğün fotoğrafçısı ile aramızdaki enerji ve uyuma alışırız diyen çiftler de save the date çekimlerini büyük ölçüde tercih etmektedirler.

 

Erol Talha Fotoğrafçılık  “save the date” çekimlerini nasıl yapar?

Erol Talha Fotoğrafçılık olarak bizim öncelikli görevimiz sizlerin birbirinden farklı ve görsel olarak muazzam diyebileceğiniz düğün hikayeleri yaratmaktır. Bunların en zevkli kısımlerından birisi de save the date çekimleridir. Çoğunlukla deniz kenarında, ormanlık bir alanda veya şehir içinde tercih edilen save the date çekimlerinin dış mekan fotoğraf çekimlerinden bazı farklılıkları bulunmaktadır. Örneğin; üstünüzde gelinlik ve damatlık olmadan çok daha rahat ve enerjik çekimleriniz olur. Dış mekançekimlerinde çoğunlukla uygulanması zor olan konsept malzemeler, save the date çekimlerinde oldukça popüler şekilde kullanılır. Düğün foğrafçısı olarak özellikle save the date çekimlerinde daha minimalist bir görüşle çekimlerinizi gerçekleştirir. Daha soft ve pastel tonların tercih edildiği çekimler doğayla buluştuğunda gerçekten güzel kareler çıkmaktadır.