Son Moda Save The Date - Düğün Öncesi ve Sonrası Çekimler

Save The Date son yıllarda, özellikle son birkaç yıldır son derece popüler hale gelmeye başladı. Evlenecek çiftler düğünlerinden en az 1,5 – 2 ay öncesinde save the date çekimlerini yaptırıyorlar. Kıyıköy'de de save the date çekmek için oldukça fazla mekan olduğundan birbirinden çok farklı işler oluşmaya başladı.  Gelelim save the datenedir, ne amaçla çekilir gibi birçoğumuzun henüz vakıf olamadığı teknik konulara.

Save The Date çekimleri aslında birer davetiye mantığında yapılmaktadır. Şöyle ki, birkaç ay sonra evleneceksiniz ve davetiyelerinizi bastırmak için bir matbaaya gittiniz. Seçeneklere baktınız ve her şey birbirinin aynısı. İşte öyle bir durumda basılı davetiyelerinize kapak, sosyal medyada e-davetiye olarak kullanmak için fotoğraf çekimlerinizi yaptırabilirsiniz. Ya da yine internet ortamında videolu şekilde davetiye yapmak istiyorsunuz diyelim. Bu gibi durumlarda save the date çekimleri devreye giriyor. Fotoğraf çekimi, film çekimi ya da hem fotoğraf hem de film çekimi olarak planlayabilirsiniz.

Save the date çekimleri Kıyıköy ve çevresinde yapılacak ise genellikle deniz kenarları ve ağaçlık alanlar devreye girmektedir. Kıyıköy Düğün Hikayesi olarak yarattığımız konseptleri daha rahat uygulamak adına kullandığımız birçok mekan var. Bunları yüz yüze sizin istediğiniz konsepte göre şekillendiriyoruz. Çekimler genellikle öğleden sonra başlıyor, gün batımına kadar devam ediyor ve bir düğün fotoğrafçısı olarak en zevk aldığımız çekimlerden oluyorlarlar diyebilirim. Save the date çekimleri, trash day çekimleri dediğimiz türden çekimlerdir. Ayrıca bir yazıda trash day çekimlerine de değineceğiz, ancak trash day kısaca, çöpe atılan gün demektir. Kıyafetlerinizin kirlenmesinin umrunuzda olmadığı rahatlıkta yapılan çekimlerdir.

Save the çekimlerini Erol Talha Fotoğrafçılık olarak son derece önemli buluyor ve öneriyoruz. Save the date hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.